Mikołaj JUSZCZYŃSKI prosi o pomoc

Mikołaj Juszczyński ma 6 lat.Choruje na Dystrofię mięśniową typu Duchenne’a spowodowaną mutacją genu. Mięśnie całego ciała rozpadają się samoczynnie. Występują przykurcze ścięgien. Choroba uszkadza serce, wątrobę, oczy. Chód dziecka jest kaczkowaty, powstaje skrzywienie kręgosłupa tzw. Lordoza lędźwiowa. Dzieci te poruszają się na wózku inwalidzkim w wieku 8 lat. Występują problemy kardiologczne i pojawia się niewydolność oddechowa. Nie istnieje lek, który leczy. Jedyną formą leczenia jest stała regularna rehabilitacja polegająca na wykonaniu reglarnych ćwiczeń rozciągających, które powstrzymują powstawanie przykurczy kolan,bioder, ścięgien Achillesa i wzmacniają brzuch i plecy. Jednak choroba nadal postępuje. Ponadto podaje się sterydy, aby chorobę spowolnić.

Dobrowolne wpłaty można dokonywać na konto:

Nr 71 1090 1069 0000 0001 3041 8438 z dopiskiem 003 Mikołaj Juszczyński.

Przekaż 1% podatku.

W imieniu Mikołaja dziękuje mama.