Mikołaj w Szpitalu 2019

Mikołaj pamiętał o dzieciach przebywających na leczeniu w inowrocławskiej lecznicy.

6 grudnia, w samo południe, w szpitalu pojawił się Mikołaj. Tradycyjnie w postać tę wcielił się Grzegorz Kaczmarek, przedstawiciel Fundacji K-S-M Jesteśmy z Wami a zarazem inowrocławski radny. Towarzyszyła mu śnieżynką. Tym razem była nią Elena Kwiatkowska, instruktorka tańca i wokalistka. Towarzyszyły im przedstawicielki Fundacji Tesco.

Mikołajowa drużyna odwiedziła wpierw oddział dziecięcy szpitala wręczając jego pacjentom torby pełne niespodzianek. Dzieciaki recytowały Mikołajowi  świąteczne wiersze i śpiewały zimowe piosenki. Było też  wspólne zdjęcie pod choinką.

Mikołaj odwiedził również młodych pacjentów przebywających na innych oddziałach. Prezenty wręczył też chorym z oddziału paliatywnego.

Wydarzenie wsparli: Carrefour, Biedronka i Mila. Dziękujemy.

Tekst i foto. Dominik Fijałkowski – Gazeta Pomorska